A dél-amerikai Paraguay-ból származó ananász Európába érkezését Kolumbusznak köszönhetjük. Ő volt az, aki második amerikai útján, egy Guadeloupe nevű városkában felfigyelt a furcsa tobozokat csendesen eszegető indiánokra, akik, mint később kiderült, nemcsak finom íze miatt fogyasztották a gyümölcsöt, hanem élénkítő, vízhajtó, emésztést segítő, tisztító hatása miatt is nagy becsben tartották.
Nem is beszélve arról, hogy a délceg indiánok az édes gyümölcsöt hívták segítségül férfierejük karbantartására is, ugyanis úgy tartották, ha minden nap megisznak egy nagy adag, csilivel és mézzel elkevert ananászlevet, semmi nem tudja megállítani őket.
A friss ananászból már 30 dkg is képes fedezni napi C-vitamin és mangánszükségletünket, emellett rengeteg A- B- és E-vitamin, kalcium, kálium, vas, magnézium és folsav található benne, így többek között erősíti az immunrendszert, serkenti az anyagcserét, szabályozza a vízháztartást, valamint biztosítja a gyomor egészséges működését. Emellett enyhíti a fájdalmat, leviszi a lázat és gyulladáscsökkentő.
Az ananász a lehető legrostosabb egzotikus gyümölcs ezért kiválóan tisztítja az emésztőrendszert, és kiüríti a méreganyagokat. Nem mellékesen az ananász tíz dekánként csak harminc kalóriát tartalmaz, így tökéletes csemege a diétázóknak is!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: