A legjobb utószezonban síelni! A hóbiztos helyeken még van hó, nem jeges a pálya, száz ágra süt a nap, a friss, hegyi levegő pedig garantált! Gyerekekkel télen utazni nem bonyolultabb, mint nyáron. Igaz egy kicsivel több cuccot kell pakolni, viszont az élmény mindenkinek felejthetetlen lesz.
-Keress egy viszonylag közeli, hóbiztos síterepet (Mi idén újra Szlovéniába, Mariborba utaztunk. Közel van, megállással is négy óra csupán az út, és a hegy tetején még így február végén is tudtunk síelni a gyerekekkel. A félpanziós szállás olcsóbb, mintha Ausztriába mentünk volna, a színvonal és a minőség viszont kifogástalan.)
-Bérelj síboxot, mert egy biztos: nem lesz kevés csomag.
-A még délután alvó gyerekek alvásidejéhez időzítsd az utazást.
– A délután nem alvó gyerekek fülébe érdemes fülhallgatót dugni és azon mesét lejátszani. (Nálunk most Ábel Gerald Durell: Léghajóval a világ körül című hangoskönyvét hallgatta) Felemelő érzés több órán keresztül végre értelmes beszélgetést folytatni gyermekeid apjával vagy csak csöndben ülni.
– Olyan benzinkútnál állj meg pihenni, ahol van Marché bisztró. Itt tiszta és nagyon igényes körülmények között tudsz pelenkázni, szoptatni, etetni. A mindig frissen takarított és babaápoló termékekkel felszerelt pelenkázószobát kérésre kinyitják, így tényleg csak a kisbabával érkezők használják. Van tiszta (!) etetőszék, eldobható előke, bébiételmelegítő. És mivel remek kis játszósarok is van, még egy kávét is meg tudsz inni anélkül, hogy a gyerekeid szétszednék a benzinkút shopját.
-Tankolj fel az útra bio kölesgolyóval, zabkeksszel és ha a felébredtek a gyerekek tedd eléjük. Addig még tuti bírják az utat amíg ehetnek.
– 3 évesnél fiatalabb gyereknek, ne hagyd otthon a babakocsiját, a bundazsákkal, mert remekül tud majd aludni benne délutánonként, amíg az apukák próbálgatják a helyi pálinkakülönlegességeket a hütte teraszán.
Te pedig ezalatt szabadon síelhetsz a síelni már tudó gyerekkel. Vagy remek kardió és izomépítő munkát végezhetsz, amíg a síelni még nem tudót próbálod hóekébe rakni/tartani.
Vigyél magatokkal:
-Vízforralót, teafiltert, termoszt, így ha reggel lefőzöd a teát, a sípályán egész nap lesz meleg teátok.
-Elektromos bébiételmelegítőt. A reggel felforralt bébiétel délben pont ehető lesz, ha addig egy kis ételtartó termoszban tárolod.
– Műanyag babakanalat, eldobható előkét.
– Szánkót, bobot, hócsúszkát, mert a síelés előtt és után a gyerekek teljes kifárasztásához ezek elengedhetetlen kellékek. A legkisebbeknek olyat is lehet kapni, amin biztonsági öv is van, így nem tudnak kidőlni belőle.
– Ebédre egy müzli szelt és pár keksz is elég lesz. Viszont ezeket is jobb megoldás itthonról vinni, minden napra kiporciózva.
– Sínadrágból, síkesztyűből, sapkából, sálból legalább kettőt csomagolj, mert ha nem hagyják el, a hóban hentergéstől biztos az egyik szétázik vagy kiszakad.
-Nagyon pici babáknak NEM kell babakád! Mi a tavalyi síelésünk alatt, az akkor négy hónapos Borát a csapban, idén a zuhanytálcában egy törölközőn ülve fürdettük.
-Sífelszerelést a gyerekeknek NEM érdemes venni, mivel nagyon gyorsan kinövik, ha nem tudsz kölcsönkérni rokonoktól, barátoktól, inkább helyben jó kölcsönözni. (Kivéve, ha a legnagyobbnak veszel és utána garantáltan több testvér is használja majd).
-Az éjszakai síelést muszáj kipróbálni! (Ezt beígérve a nagyobb gyerekeknek még a sífelvonózás alatti szorzótábla gyakorlás is kivitelezhető!)
Ha pedig estére végre minden korosztályú gyerek kidőlt, az anyukák lelazulhatnak a szaunába. Legyen a szálláson szauna!